رفتن به محتوای اصلی
خرید آسانسور

خرید آسانسور

خرید آسانسور

 

برای خرید آسانسور به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟ آسانسور خوب چه نوع آسانسوری است ؟ قبل از هر توضیحی بهتر است بدانید نصب آسانسور بسیار مهم است در بیشتر موارد دیده شده که فرد آسانسوری تهیه کرده با بالاترین قیمت و بهترین کیفیت اما به دلیل نصب نادرست مدام باعث ایجاد مشکلات می شود.اما دیده شده که خرید آسانسور با قیمت متوسط و با نصب درست عملکرد بهتری داشته است .

 

به همین دلیل مهم است که در خرید آسانسور به برخی نکات توجه کنید به عنوان مثال :

 

 • کیفیت آسانسور
 • عملکرد آسانسور
 • ظرفیت آسانسور ( منظور برای چه نوع مورد مصرفی قرار است استفاده شوده می خواهید برای برج خریداری کنید یا برای یک واحد مسکونی ۶ واحده یا برای یک مجتمع مسکونی )
 • قیمت آسانسور
 • نصب آسانسور
 • آموزش آسانسور در چه مرحله ای صورت می گیرد ؟
 • چه شرکتی می تواند بهترین خدمات آسانسور را ارائه دهد ؟
 • برند چه آسانسوری بهترین کارایی را دارد؟
 • ضمانت آسانسور ؟
خرید آسانسور

خرید آسانسور

به طور کلی تمامی موارد گفته شده در خریداری آسانسور بسیار مهم و ضروری است به همین دلیل مهم است که به هنگام خرید کردن آسانسور قبل از آن اطلاعات کامل بدست آورید و سعی کنید که با اطلاعاتی که دارید وارد مذاکره شوید .

 

چه نکاتی در خرید آسانسور به ما کمک می کند ؟

 

مهم ترین مواردی که در خرید آسانسور می تواند بسیار به ما کمک کند عبارتست از :

 

 • اعتبار یک شرکت آسانسوری : منظور از اعتبار یک شرکت آسانسوری این است که از شرکتی می خواهید آسانسور خریداری کنید چه پروژه هایی را کار کردند و چه تعداد پروژه ی آسانسور داشته اند این مورد بسیار حائز اهمیت است زیرا نشان دهنده ی اعتبار یک شرکت آسانسوری و تجربه ی کاری محسوب می شود و همین عامل باعث می شود که بتوانیم با خیال راحت تر از آن شرکت مشاوره بگیریم .
 • کیفیت آسانسور : کیفیت آسانسور بسیار مهم است و با توجه به هزینه ای که استفاده می کنید مهم است کیفیت خوب خریداری کنید تا مجبور نباشید به مشکل های مختلفی برخورد کنید و در طول استفاده از آسانسور هم وقتتان وهم پولتان را مجبور شوید از دست بدهید.
 • خوش قول بودن : خوش قول بودن یک شرکت آسانسوری کمک می کند که از لحاظ فکری با خیال راحت تر بتوانیم آسانسور را خریداری کنیم خصوصاً اگر خوش قولی در روند اجرا باشد .
 • طرز برخورد عوامل شرکت : رفتار اجتماعی خصوصاً عواملی که در طی یک پروژه ساختمانی قرار است همراه هم باشند بسیار مهم است .
 • قیمت شرکت
 • داشتن مجوز پروانه طراحی شرکت نصب آسانسور ( این مجوز نشان دهنده ی دارا بودن یک سری امتیاز ها نسبت به دیگر شرکت ها می باشد).
 • دیگر موارد مورد اهیمت به ترتیب شامل سابقه ی تاسیس شرکت ، تعداد پروژه های مهم ، تعداد کارمندان شرکت و داشتن دفتر ثابت داشتن است .

بهترین زمان خرید آسانسور

 

بهترین زمان خرید آسانسور هنگامی است که نسبت به تخصیص فضای چاله آسانسور باید اقدام شود در این هنگام است که کارفرما بعد از بررسی دقیق عرض و نوع دربهای آسانسور نسبت به فضای مورد استفاده اقدام می کند .

خرید آسانسور

مشخصات یک آسانسور با کیفیت

 

براستی چگونه می توانیم یک آسانسور با کیفیت را از یک آسانسور بی کیفیت تشخیص دهیم بهترین آسانسور با کیفیت بالا زمانی است که نصب به درستی انجام شود و هنگامی که کابین آسانسور در حال حرکت است هیچگونه تنش به فردی که از آسانسور استفاده می کند ندهد و یک حرکت روان داشته باشد و حتی این موارد در مورد درب های آسانسور هم می توانیم استفاده کنیم زیرا درب آسانسور با کیفیت باید به هنگام باز و بسته شده روان و کمترین تنش را ایجاد کند.

 

انتخاب بهترین شرکت برای خرید آسانسور

 

از مهم ترین مشکلاتی که بیشتر افراد با آن مواجه هستد انتخاب بهترین شرکت برای خرید آسانسور است و متاسفانه این جزء مواردی است که بیشتر سازندگان با آن مواجه هستند بهتر است قبل از خرید توجه کنید که  شرکت دارای مجوز طراحی و مونتاژ معتبر باشد و از لحاظ مشخصات فنی متناسب باشد. در برخی موارد به دلیل خرید نادرست آسانسور و نداشتن اطلاعات کافی مهندسین پروژه باعث خرید غلط آسانسور می شود که می تواند مشکلاتی را ایجاد کند که عبارتست از :

 

به دلیل زیاد بودن تعداد طبقات  بالا ، تعداد آسانسور ها یی که استفاده می کنند کم است و موجب پایین آمدن سرعت آسانسور می شود.

تعداد واحد های استفاده شد در یک ساختمان زیاد است اما آسانسور هایی استفاده می کنند که ظرفیت مناسبی ندارد که این خود مشکلاتی را ایجاد می کند.

عدم تناسب آسانسوری خریداری شده نسبت به مصالح ساختمان بسیار دیده شده که ساختمان از نظر تجهیزات ساختمانی و مصالحی که استفاده شده بسیار گران استفاده شده اما آسانسوری که خریداری شده با کم ترین قیمت به گونه ای که هیچ تناسبی با دیگر اجزای مصالح ساختمانی ندارد .

 

 • سوالاتی که زیاد مطرح می شود ؟
 • چرا دو آسانسور با قیمت یکسان اما کارایی متفاوت است ؟
 • چرا دو آسانسور با کیفیت یکسان اما از نظر کارکرد متفاوت عمل می کنند ؟

چه عواملی در برتری یک آسانسور تاثیر گذار است

 

برای پاسخ دادن به این سوال بهتر است در مورد اهمیت و نصب در راه اندازی آسانسور بدانید که مهم ترین اهمیت شامل کیفیت قطعات به کار برده شده در آسانسور ، کیفیت نصب و تجهیرات به کار برده شده در آسانسور می باشد.پس در کل می توانیم بگوییم که نوع برند آسانسور و مارک درایو کنترل سرعت در آسانسور بسیار تاثیر گذار است .

 

پس به طور کل توجه داشته باشید که در صورتی که قصد خرید یک آسانسور کم هزینه را دارید بدانید که هیچ ارزانی بی حکمت نیست و این ارزانی آسانسور به دلیل کیفیت پایینی است که در قطعات آسانسور به کار برده شده است و بعد از استفاده دارای طول عمر کوتاه و مشکلات دیگری را برای ساختمان و ساکنین ایجاد می کند .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما برگشت به بالا