رفتن به محتوای اصلی
شرکت KONE تولید کننده آسانسور

شرکت KONE تولید کننده آسانسور

شرکت KONE تولید کننده آسانسور

 

شرکت Kone در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۱۰ به عنوان واردکننده محصولات شرکت سوئدی Asea-Graham تاسیس شد . اگرچه قرارداد مشارکت دوطرفه بین این دو شرکت پس از اعلام استقلال کشور فنلاند از روسیه در سال ۱۹۱۷ به اتمام رسید ، در سال ۱۹۱۸ شرکت Kone اقدام به تولید محصولاتی با برند منحصرا مخصوص خود را کرد .

در سال ۱۹۱۹ شرکت Kone 5 دستگاه آسانسور را تولید کرد و تا سال ۱۹۲۴ تعداد تولیدات این کارخانه به بیش از ۱۰۰ دستگاه آسانسور رسید . در سال ۱۹۴۰ این کمپانی ۳۰۰۰ دستگاه آسانسور را ساخته بود . اولین شعبه نمایندگی این شرکت در سال ۱۹۶۷ در Hyvinkaa کشور فنلاند به عنوان جایگزینی برای کارخانه قبلی افتتاح و شروع به فعالیت کرد .

در سال ۱۹۶۸ کمپانی Kone به خرید سهام شرکت تولیدکننده ی آسانسور سوئدی Asea-Graham که در دانمارک و نروژ دارای نمایندگی بود اقدام کرد . در سال های ۱۹۷۰ این شرکت ، بسیاری از کمپانی های آسانسوری اروپایی مانند Stigler (اسپانیا) ، CNIM ( فرانسه( ،Orenstein & Koppel ( آلمان) ، Marryat & Scott و چند کمپانی دیگر در انگلستان را خریداری کرد و در سال ۱۹۷۸ نیز بخش آسانسوری کمپانی Westinghouse را که در فرانسه و بلژیک فعالیت گسترده داشت ، از آن خود کرد .

در سال ۱۹۸۱ برای وارد شدن به بازار آمریکا اقدام به خرید شرکت آسانسوری Armor در شهر نیویورک کرد. در اواخر سال ۱۹۹۴نیز کمپانی Montgomery را در آمریکا خریداری کرد . در سال ۱۹۹۶ شرکت Kone اولین بخش تولید آسانسورهای بدون موتورخانه خود را به نام MonoSpace را به بازار عرضه کرد. به فاصله کوتاهی از آن ، بسیاری از رقیبان سرسخت مانند Otis ، Schindler و سایرین ، آسانسورهای MRL بدون موتورخانه خود را به دنبال موفقیت شرکت Kone در فروش این محصولات در بازار وارد کردند .

در سال ۱۹۹۸ ، کمپانی Kone با شرکت آسانسوری Toshiba برای ساخت آسانسور های بدون موتورخانه آغاز به همکاری کرد که این آسانسورها با نام “SPACE-UNI” شناخته می شدند .

در سال ۲۰۰۴ نیز دوباره این دوشرکت دست به تولید آسانسور های دو عرشه ای double deck زدند . این مدل از آسانسورهای Kone برای اولین بار در Tytyri کشور فنلاند و سپس در Taipei تایوان نصب شدند .

در سال ۲۰۰۷ شرکت Kone اعلام کرد که دیگر آسانسورهای هیدرولیک را تولید نمی کند و در عوض آسانسورهای MRL EcoSpace را جایگزین کرد زیرا آسانسورهای هیدرولیک به علت آلودگی های محیط زیستی که ایجاد می کنند مانند آلودگی ناشی از روغن هیدرولیک و صرف بالای انرژی تا ۳۰-۴۰ درصد ، موثر واقع نمی باشند .

در ژوئن سال ۲۰۱۳ شرکتKone تکنولوژی جدید آسانسوری با قابلیت حمل بار تا ارتفاع های بلند به نام KONE UltraRope که به آسانسورهای نسل آینده اجازه طی مسافتی حدود ۱ کیلومتر را میدهد ، معرفی کرد . این مدل از آسانسورها بسیار سبک بوده و دارای مرکز ی از جنس فیبر کربن و پوششی با اصطکاک بالا می باشند . به علت این قابلیت ها ، مصرف انرژی آسانسور در ساختمان های بلند به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند .

در سال ۲۰۱۴ شرکت Kone سیستم جدید آسانسور بدون موتورخانه خود را به نام KONE NanoSpace معرفی کردکه این آسانسور می تواند برای ساختمان های دو طبقه مناسب باشد .

شرکت Kone چهارمین شرکت تولیدکننده آسانسور در جهان می باشد و جزو بزرگترین شرکت های تولید کننده آسانسور های بدون موتورخانه (MRL) است . دفتر مرکزی این شرکت در Espoo کشور فنلاند واقع شده است . شرکت Kone دارای برج آزمایشی آسانسور منحصر به خود در Tytyri کشور فنلاند می باشد

  • این شرکت به زبان فنلاندی “KONE Oyi” گفته می شودکه به معنای ماشین یا دستگاه می باشد .
  • این برند دارای سیستم مرکزی EcoDisc و کابین های Toshiba می باشد.

 

 نمایندگی آسانسور kone

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما برگشت به بالا